Újra Megnyitották Magyarország Egyetlen Horgászmúzeumát

A Tisza-tavi Horgászmúzeum kiválóan illeszkedik a Tisza-tó környékének gazdag attrakciói közé.

Magyarország egyetlen horgászmúzeuma, amely anyagi okok miatt 2018-ban bezárt, most ismét várja a látogatókat a Tisza-tavi Horgászmúzeum néven – jelentette a Pecaverzum. Ez a különleges gyűjtemény eredetileg Balatonalmádiból indult, és most Sarudon található. A Tisza-tavi Horgászmúzeum kiválóan illeszkedik a Tisza-tó környékének gazdag attrakciói közé, ahol a horgászok megismerhetik a halak életét a Tisza-tavi Ökocentrumban, míg Sarudon a horgászmódszerek és horgászeszközök fejlődését tanulmányozhatják.

A múzeum története egy szenvedélyes horgász, Gönczi György gyűjteményével kezdődött Balatonalmádiban, ahol 2006-tól fogadta a látogatókat az ország első Vízimúzeuma. 2015-ben a gyűjtemény egy része a Hatvani Vadászati Múzeumba került, míg a többi Sarudra, ahol 2016-ban egy felújított parasztházban nyitott meg a Tisza-tavi Horgászmúzeum.

A múzeumban a látogatók megtekinthetik nemcsak horgászbotokat, orsókat és horgászkellékeket, hanem halászati eszközöket és régi csónakmotorokat is. A kiállítás bemutatja a horgászmódszereket, a horgászeszközök fejlődését, valamint olyan tárgyakat is, amelyek kapcsolódnak a horgászathoz. Emellett láthatók itt néhány horgászati trófea is. A múzeum gyűjteményében megtalálhatók a magyar horgászcikk gyártók első termékei, és bemutatják a tiltott horgászeszközöket is.

A kiállítás értékes része Cservenák Péter, egy hazai csaligyártó emlékgyűjteménye, amit a család ajándékozott a múzeumnak.

Facebook